Categories Sprzęt AGD

Czyste i suche ubrania? To możliwe dzięki pralko-suszarce

Pralko-suszarka to urządzenie, które świetnie sprawdzi się w mniejszych mieszkaniach czy domach, w których nie ma możliwości rozstawienia dwóch osobnych sprzętów. Za jej pomocą jesteśmy w stanie zaoszczędzić sporo miejsca – zarówno pod względem zajmowanej przez nią powierzchni, jak również z uwagi na to, że nie musimy zmagać się z niewygodną suszarką pokojową. Jednak zalety pralko-suszarki nie kończą się na oszczędności miejsca.

Pralko-suszarka – gdzie się sprawdzi?

Czy zastanawiałeś się kiedyś nad tym, jaki by to było wspaniale wyciągać z pralki od razu suche ubrania? Dokładnie takie możliwości oferuje Ci pralko-suszarka. To urządzenie jest szczególnie dobrym rozwiązaniem dla osób, które pranie robią stosunkowo często i w sporej ilości oraz dla posiadaczy mniejszych mieszkań lub też łazienek o ograniczonej przestrzeni. Taki problem często dotyczy mieszkańców bloków. Dodatkowy dylemat mają ci, którzy w mieszkaniu nie posiadają balkonu. Ich kłopot z rozwieszonym w każdym możliwym miejscu praniem trwa cały rok.

pralko-suszarka

Jak działa pralko-suszarka?

Pralko-suszarki w wyglądzie niczym nie różni się od tradycyjnej pralki ładowanej od frontu. Dlatego, jeżeli zdecydujesz się na wymianę zwykłej pralki na pralko-suszarkę pod tym względem nie odczujesz różnicy. Również pranie odbywa się w niej jak zwykle. Natomiast po nim uruchamiany jest program suszenia. Proces suszenia polega na traktowaniu mokrego prania strumieniem gorącego powietrza. W zależności od rodzaju tkanin, trwa on od kilkudziesięciu minut do dwóch-trzech godzin. Po tym czasie z pralko-suszarki wyciągniesz ubrania zarówno czyste, jak i suche – czyli gotowe do schowania w szafie. Jednak, kiedy tylko chcesz, urządzenie może zostawić odzież lekko wilgotną, by łatwiej było Ci ją rozprasować.

Przydatne funkcje w nowoczesnych urządzeniach

Gdy zastanawiasz się nad zakupem pralko-suszarki, jedną z ważniejszych funkcji, na które powinieneś zwrócić uwagę jest opcja opóźnionego startu. Dzięki niej z pralko-suszarki możesz wyciągnąć suche pranie dokładnie o tej porze dnia, o której chcesz – na przykład rano, zaraz po wstaniu czy popołudniu – po powrocie z pracy. Innym przydatnym rozwiązaniem, które stosowane jest na przykład w pralko-suszarkach Samsung, jest system Smart Check. Ten automatyczny system wykrywania błędów, z pomocą dedykowanej aplikacji diagnozuje problemy, które pojawiają się podczas użytkowania urządzenia, aby zaproponować Ci odpowiednie ich rozwiązanie.

pralko-suszarka Pralko-suszarka Samsung WD10T534DBE

Klasa efektywności energetycznej: E
Pojemność wsadu - pranie (kg): 10.5
Pojemność wsadu - suszenie (kg): 6
Maksymalna prędkość wirowania (obr/min): 1400
Poziom emisji hałasu (dB): 72
pralko-suszarka Pralko-suszarka Samsung WD8NK52E0ZX

Klasa efektywności energetycznej: F
Pojemność wsadu - pranie (kg): 8
Pojemność wsadu - suszenie (kg): 5
Maksymalna prędkość wirowania (obr/min): 1200
Poziom emisji hałasu (dB): 72
Kliknij, by ocenić ten wpis!
[Total: 0 Average: 0]
+ posts

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *