Dobra lodówka z kostkarką – czym kierować się przy zakupie?

Dobra lodówka z kostkarką – czym kierować się przy zakupie?

Lodówka z kostkarką pozwala Ci mieć lód na zawołanie. Bez konieczności czekania długimi godzinami aż nasz zamrażalnik zamrozi wodę i bez obaw, że lodu zabraknie w środku imprezy. Dlatego też docenisz ją nie tylko podczas upalnego lata, ale za każdym razem, kiedy będziesz mieć ochotę na zimny napój, sorbet czy koktajl.

Podczas kupna lodówki warto dłużej zastanowić się nad wyborem odpowiedniego modelu, który sprosta naszym oczekiwaniom. W końcu lodówka to ten sprzęt AGD, z którego korzystamy najczęściej. Jeżeli poszukujesz dobrej lodówki z kostkarką, dobrze jest wiedzieć o kilku kwestiach, które są kluczowe dla tego, aby urządzenie efektywnie służyło nam przez długi czas.

lodówka z kostkarką

Lodówka, która zrobi lód bez Twojej pomocy

Producenci sprzętu AGD oferują nam dwa rodzaje lodówek z kostkarką. Jedne wymagają podłączenia wody, inne nie. Jeżeli więc chcesz cieszyć się lodem na zawołanie, bez konieczności pamiętania o napełnieniu pojemnika na wodę, wybierz taką lodówkę, która sama będzie pobierać sobie odpowiednią jej ilość. Takie urządzenie nie zabiera Ci więc cennego czasu i nie zaprząta głowy dodatkowymi obowiązkami, a przygotowywany przez nie lód jest zawsze gotowy na czas.

Dystrybutor w środku czy na zewnątrz?

Konieczność otwierania lodówki za każdym razem, gdy chcesz wyjąć lód jest uciążliwe dla Ciebie i nie służy lodówce. Dlatego też dobrym rozwiązaniem jest zakup lodówki z dystrybutorem kostek lodów zainstalowanym na zewnątrz. Dodatkowo w ten sposób kostkarka nie zajmuje miejsca wewnątrz lodówki, a więc możesz korzystać z jej pełnej pojemności. W nowoczesnych lodówkach kostkarka pełni również funkcję kruszarki do lodu. Sporą część drinków wykonuje się z dodatkiem lodu kruszonego, stąd też warto zwrócić uwagę i na tę możliwość. Jednak to nie wszytko, co może zaoferować Ci wysokiej klasy lodówka.

Zimna woda od ręki, czyli lodówka z dystrybutorem wody

Nie tylko lód, ale i schłodzona woda. Za każdym razem, gdy będziesz chciał ugasić pragnienie, możesz pobrać wodę wprost z dystrybutora zainstalowanego na lodówce. Taką funkcję posiadają lodówki Samsung side by side, w których dodatkowo zastosowano system TwinCooling. To rozwiązanie zapewnia niezależne chłodzenie obu komór, by żywność pozostawała świeża i soczysta na dłużej. Jak przy każdym sprzęcie AGD, ważne jest by wybierać ten o wysokiej klasie energetycznej. W przypadku lodówki z kostkarką, która do zrobienia lodu potrzebuje dodatkowej dawki energii, to szczególnie istotne, wiec klasa A+ to niezbędne minimum.

lodówka z kostkarką Lodówka Samsung RS 68N8230S9

Instalacja: Wolnostojąca
Klasa efektywności energetycznej: A+
Pojemność użytkowa chłodziarki (l): 407
Pojemność użytkowa zamrażarki (l): 210
Kolor: Inox
lodówka z kostkarką Lodówka side by side Samsung RFG23UEBP

Instalacja: Wolnostojąca
Klasa efektywności energetycznej: A+
Pojemność użytkowa chłodziarki (l): 396
Pojemność użytkowa zamrażarki (l): 124
Kolor: Czarny
lodówka z kostkarką Lodówka side by side Samsung RS 51K57H02C

Instalacja: Wolnostojąca
Klasa efektywności energetycznej: A+
Pojemność użytkowa chłodziarki (l): 342
Pojemność użytkowa zamrażarki (l): 218
Kolor: Czarny
Kliknij, by ocenić ten wpis!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *