Categories Sprzęt AGD

Odkurzacz piorący do domu – jakie daje możliwości?

Jesteś zwolennikiem czystego domu? Na pewno wiesz, że aby zachować czystość i zadbać o przyjemne wnętrze, niezbędne są pewne urządzenia i akcesoria. Jednym z najpowszechniejszych urządzeń do sprzątania jest odkurzacz, co więcej, jest ich na rynku tak wiele i o tylu zróżnicowanych funkcjach, że odkurzanie jest jedną z najczęściej wykonywanych i najbardziej lubianych czynności porządkowych. Są niesłychanie komfortowe, jeżeli chodzi o utrzymanie czystości podłóg, dywanów i nie tylko. Dziś na tapet weźmiemy odkurzacz piorący. Jeżeli mamy w domu zwierzaki lub dzieci, doskonale wiemy, jak częstego prania wymagają kanapy lub dywany. Nie trzeba za każdym razem zamawiać specjalisty, wystarczy wyposażyć się we własny sprzęt. Tego, jakie możliwości oferują odkurzacze piorące, jaki sprzęt wybrać i czy warto w niego zainwestować, dowiesz się w poniższym artykule.

Czym są odkurzacze piorące i w jaki sposób działają?

Odkurzacze piorące, to urządzenia, które oferują nie tylko standardowe odkurzanie, ale także pranie. Radzą sobie z trudnymi do wyczyszczenia zabrudzeniami na tapicerce, świetnie nadają się do prania dywanów i wykładzin. Warto wiedzieć, że rozróżnia się modele odkurzaczy. Na rynku dostępny jest odkurzacz piorący, który umożliwia głównie pranie różnych powierzchni, a także odkurzacz z funkcją prania, który pozwala poza tym na wykonywanie innych prac, takich jak standardowe odkurzanie.

Żeby dowiedzieć się jak działa, warto wiedzieć, jak jest zbudowany. Odkurzacz piorący posiada dwa zbiorniki. Do jednego z nich wlewa się wodę z detergentem, dzięki któremu odkurzacz generuje pianę i radzi sobie z zabrudzeniami. Drugi działa nieco jak filtr wodny i zbiera brudną ciecz. Należy opróżniać go po każdym sprzątaniu. Takie modele odkurzaczy wyposażone są w specjalną końcówkę, która odpowiednio zbiera zabrudzenia z powierzchni. Zadaniem tego urządzenia jest wciąganie zanieczyszczeń za pomocą ssawki, które następnie przedostają się do pojemnika z brudną wodą. Dzieje się tak dzięki zastosowaniu specjalnej pompy, która sprawia, że woda z detergentem przedostaje się wzdłuż węża i rury, dochodząc do ssawki. W ten sposób na czyszczonej powierzchni pojawia się piana, a następnie odkurzacz zasysa wodę ponownie do urządzenia do drugiego zbiornika. Ponadto odkurzacz piorący dzięki swojemu sposobowi działania, jest odpowiedni dla alergików i gwarantuje zdrowe, komfortowe warunki życia.

odkurzacz piorący

Jaki odkurzacz piorący wybrać?

Aby dobrać odpowiedni odkurzacz do swoich potrzeb, należy zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów:

  • Moc odkurzacza, która ma wpływ na jego wydajność i jakość odkurzania oraz prania.
  • Ilość powierzchni do odkurzania/wyprania. Jeżeli w domu króluje wykładzina oraz dywany, warto wybrać odkurzacz o większej mocy, natomiast do małych dywaników warto zakupić odkurzacz o mniejszej mocy.
  • Pojemność zbiorników także jest dość istotna, do większych powierzchni wybieramy odkurzacze z większymi zbiornikami.
  • Wielkość odkurzacza daje przełożenie na jego funkcjonalność. Oczywiście, jeżeli zależy nam na kompaktowych rozmiarach i możliwości prostego przenoszenia warto wybrać mały sprzęt. Jednak jeżeli mamy do wyprania dużą i wymagającą powierzchnię to w naszym domu lepiej sprawdzi się odkurzacz większych rozmiarów. Gwarantuje on większą pojemność pojemników, a często także większą liczbę akcesoriów.
  • Ważna jest też siła ssąca. W zależności od tego, do jakich zabrudzeń potrzebujemy odkurzacza, warto wybrać jak największą moc ssącą, która poradzi sobie z uporczywymi zabrudzeniami tapicerki, a także trudną do zebrania sierścią.
  • Istotny jest także dobór filtra. Wybierając odkurzacze z filtrem HEPA gwarantujemy sobie odpowiednie warunki do funkcjonowania, niwelujemy różnego rodzaju pyłki i zanieczyszczenia.
  • To, co ważne w odkurzaczu, to także dołączone do niego końcówki i akcesoria. Wszystko zależy od osobistych preferencji i do czego konkretnie potrzebujemy odkurzacza. Dobrze mieć zróżnicowany wybór, a co za tym idzie wiele możliwości.
  • Istnieje też różnica między panelami sterowania w modelach odkurzaczy. Dostępne są modele, którymi steruje się mechanicznie oraz takie, które mają cyfrowe panele sterowania.
odkurzacz piorący

Odkurzacz do prania – jakie ma zastosowania?

Dzięki temu urządzeniu można skutecznie wyczyścić wiele przestrzeni. Sprawdzi się on do wykładzin, do dywanów, do kanapy, a także do aut. Odkurzacz do prania tapicerek sprawdza się znakomicie. Jego sposób działa sprawia, że pozbywamy się z kanapy starych plam po jedzeniu, sierści, włosów, ale także wszelakich roztoczy i alergenów. Dokładnie tak samo działa podczas prania dywanów, w którym znajduje się wiele szkodliwych dla zdrowia rzeczy, niewidocznych gołym okiem. Pozwala pozbyć się plam, a także zachować jak największą higienę.

Odkurzacz do prania tapicerek w samochodzie

Warto pochylić się także nad odkurzaczem do prania tapicerek samochodowych. Bez wątpienia jest to dobry sposób na zachowanie porządku w aucie. Wybierając taki odkurzacz, oprócz wyżej wymienionych warunków, jaki powinien spełniać, należy wziąć pod uwagę także długość kabla. Najlepiej wybrać odkurzacz uniwersalny, czyli taki, który daje możliwość odkurzana na sucho i na mokro, ponieważ umożliwi on odkurzenie dywaników i podłoża samochodu, a także wyczyszczenie kanap.

odkurzacz piorący

Odkurzacz do prania, czy warto?

Czasem uporczywe plamy i zabrudzenia nie dają nam spokoju. Każdy chce, aby w jego domu panował ład i porządek, a meble oraz dywany czy też wnętrze samochodu, prezentowały się schludnie. Oczywiście można skorzystać z domowych sposobów czyszczenia, używając do tego sody oczyszczonej i kwasu cytrynowego. Wymaga to jednak nieco pracy i nie gwarantuje oczekiwanych rezultatów. Odkurzacz do prania natomiast jest niezastąpiony w pozbywaniu się plam i zanieczyszczeń z wielu różnych powierzchni, wymaga od nas niewielkiego nakładu pracy i jest przede wszystkim skuteczny. Nadaje się także do użytku profesjonalnego. Odkurzacze piorące są używane przez firmy sprzątające oraz do czyszczenia obiektów publicznych, między innymi hoteli. To urządzenia niezastąpione w utrzymaniu czystości.

odkurzacz piorący Odkurzacz piorący Karcher SE 4001 1.081-130.0

Moc (W): 1400
Pojemność zbiornika na detergent (l): 4
Pojemność zbiornika na brudną wodę (l): 4
Długość przewodu zasilającego (m): 7.5
odkurzacz piorący
odkurzacz piorący Odkurzacz piorący Bosch Serie 4 BWD41740

Moc (W): 1700
Pojemność zbiornika na detergent (l): 4,5
Pojemność zbiornika na brudną wodę (l): 5
Długość przewodu zasilającego (m): 9
odkurzacz piorący
odkurzacz piorący Odkurzacz piorący MasterProfi Profi 7.0

Moc (W): 1410
Pojemność zbiornika na detergent (l): 4
Pojemność zbiornika na brudną wodę (l): 7
Długość przewodu zasilającego (m): 12
odkurzacz piorący
Kliknij, by ocenić ten wpis!
[Total: 0 Average: 0]
+ posts

Specjalistka od sprzętów AGD. Skupia się na innowacyjnych rozwiązaniach, które znacząco przyspieszają i ułatwiają wykonywanie codziennych obowiązków domowych. Jako matka dwójki energicznych chłopców doskonale wie, jak ważne jest efektywne zarządzanie czasem i poszukiwanie funkcjonalnych udogodnień. W chwilach relaksu najchętniej sięga po filiżankę aromatycznej herbaty, której smak doskonale podkreślają jej ulubione ciasteczka korzenne.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *