Categories Sprzęt AGD

Do jakiego wnętrza będzie pasować kuchnia wolnostojąca?

Mówi się, że kuchnia jest sercem całego domu. To nie tylko miejsce pachnące ulubionymi potrawami, czy aromatyczną kawą. To również pomieszczenie, w którym rozmawiamy, wykonujemy drobne obowiązki, a nawet przyjmujemy gości. Warto więc zadbać, aby wnętrze było zarówno funkcjonalne, jak i przytulne.

Aranżując kuchnię, nie możemy jednak zapominać o wyborze odpowiednich sprzętów AGD. W końcu to one odgrywają w kuchni najważniejszą rolę. W niektórych wnętrzach doskonale sprawdzą się modele wolnostojące, podczas gdy w innych nie będą miały one prawa bytu. Dotyczy to głównie nowoczesnych i minimalistycznych aranżacji, w których najlepiej odnajdą się urządzenia przeznaczone do zabudowy. Do jakich wnętrz będzie zatem pasować kuchnia wolnostojąca?

Kuchnia wolnostojąca do dużych wnętrz

Na zakup kuchni wolnostojącej powinni się zdecydować przede wszystkim właściciele dużych wnętrz kuchennych. W małych kuchniach, w których liczy się każdy centymetr wolnej przestrzeni, należy ograniczyć liczbę sprzętów AGD, aby nie zajmowały zbyt wiele miejsca. W przeciwnym razie wnętrze stanie się ciasne, zagracone i mało funkcjonalne. Właśnie z tego powodu, do małych kuchni polecane są urządzenia do zabudowy, a najlepiej sprzęty typu 2 w 1. Jeśli chodzi o duże wnętrza, kuchnia wolnostojąca będzie doskonałym pomysłem. Jest to model stworzony do rodzinnych kuchni, w których dużo się gotuje i często spożywa posiłki. Takie sprzęty mają zróżnicowaną szerokość i występują w różnych konfiguracjach – do wyboru są modele gazowe, gazowo-elektryczne lub w pełni elektryczne.

kuchnia wolnostojąca

Tradycyjne wnętrza

Klasyczne kuchnie kojarzą się przede wszystkim z ciepłem i przytulnością. Dominują w nich naturalne materiały i raczej stonowana kolorystyka. Charakterystyczne są ozdobne fronty kuchenne, przeszklone szafki, czy stylizowane uchwyty. Wśród klasycznych mebli doskonale odnajdzie się kuchnia wolnostojąca wykonana w tradycyjnym stylu, najlepiej w kolorze pasującym do frontów kuchennych. W przypadku białych mebli, dobrze jest wybrać kuchnię wolnostojącą z białą obudową.

Kuchnie otwarte na salon

Kuchnia otwarta to taka, która połączona jest z salonem. W takich wnętrzach sprzęty AGD mogą zostać ukryte w zabudowie albo wyeksponowane. Wszystko zależy od tego, jaki efekt chcemy uzyskać. Decydując się na sprzęty wolnostojące, stworzymy aranżację podobną do tradycyjnego wnętrza. Właśnie do takich wnętrz będzie pasować kuchnia wolnostojąca.

kuchnia wolnostojąca

Gdzie jeszcze będzie pasować kuchnia wolnostojąca?

Kuchnia wolnostojąca doskonale wpisuje się również w estetykę loftów oraz wnętrz urządzonych w stylu industrialnym. Surowe materiały, widoczne instalacje oraz przestronność takich miejsc doskonale komponują się z charakterem wolnostojących mebli kuchennych.

Wnętrza retro i vintage również chętnie korzystają z uroków kuchni wolnostojących. Klasyczne formy i detale, takie jak retro uchwyty czy ozdobne nóżki, nadają wnętrzu ciepła i nostalgicznej atmosfery.

Ostatecznie, decydując się na kuchnię wolnostojącą, warto zastanowić się nad jej funkcjonalnością oraz tym, jak będzie komponować się z resztą wnętrza. Niezależnie od stylu i wielkości pomieszczenia, kuchnia wolnostojąca może stać się zarówno praktycznym, jak i estetycznym rozwiązaniem dla każdego domu.

kuchnia wolnostojąca Kuchnia gazowo-elektryczna Gorenje GKS6C70WF

Klasa efektywności energetycznej: A
Kolor dominujący: Biały
Szerokość (mm): 600
Rodzaj płyty grzewczej: Gazowa
Pojemność piekarnika: 71 l
Termoobieg: Tak
kuchnia wolnostojąca
kuchnia wolnostojąca Kuchnia ceramiczna Beko FSM57300GX

Klasa efektywności energetycznej: A
Kolor dominujący: Srebrny/Szary
Szerokość (mm): 500
Rodzaj płyty grzewczej: Ceramiczna
Pojemność piekarnika: 55 l
Termoobieg: Tak
kuchnia wolnostojąca
kuchnia wolnostojąca Kuchnia indukcyjna Amica 58IES2.325HTaDp(Bm)

Klasa efektywności energetycznej: A
Kolor dominujący: Czarny
Szerokość (mm): 525
Rodzaj płyty grzewczej: Indukcyjna
Pojemność piekarnika: 65l
Termoobieg: Tak
kuchnia wolnostojąca
Kliknij, by ocenić ten wpis!
[Total: 0 Average: 0]
+ posts

Specjalistka od sprzętów AGD. Skupia się na innowacyjnych rozwiązaniach, które znacząco przyspieszają i ułatwiają wykonywanie codziennych obowiązków domowych. Jako matka dwójki energicznych chłopców doskonale wie, jak ważne jest efektywne zarządzanie czasem i poszukiwanie funkcjonalnych udogodnień. W chwilach relaksu najchętniej sięga po filiżankę aromatycznej herbaty, której smak doskonale podkreślają jej ulubione ciasteczka korzenne.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *