Categories Sprzęt AGD

Kuchnia wolnostojąca do 1200 zł – jaki model wybrać?

Choć z pozoru wybór kuchni wolnostojącej wydaje się być prostym zadaniem, w rzeczywistości może przysparzać wielu kłopotów. Szeroki wybór modeli dostępnych na rynku i wyposażonych w rozmaite technologie sprawia, że decyzja powinna być dobrze przemyślana. Dla niektórych najważniejsza będzie efektywna praca urządzenia, dla innych nowoczesny design, a jeszcze inne osoby będą kierować się głównie ceną. Warto pamiętać, że niska cena urządzenia wcale nie musi oznaczać rezygnacji z udogodnień i nowoczesnych funkcji. Jaka kuchnia wolnostojąca do 1200 zł jest warta zakupu? Przedstawiamy kilka modeli wartych zakupu.

Rodzaje kuchni wolnostojącej

Obecnie na rynku znajdziemy kilka rodzajów kuchni wolnostojących: gazowe, gazowo-elektryczne, elektryczne z żeliwnymi krążkami, elektryczne z płytą ceramiczną oraz elektryczne z płytą indukcyjną. Tak szeroki wybór umożliwi dobranie odpowiedniego urządzenia w zależności od warunków technicznych kuchni. Osoby, które mają dostęp zarówno do sieci gazowej, jak i elektrycznej mogą postawić na kuchnię gazowo-elektryczną lub gazową. Natomiast w gospodarstwach, które nie posiadają podciągniętego gazu, wybór ograniczy się do kuchenek elektrycznych. Jeśli ma to być kuchnia wolnostojąca do 1200 zł, to zakres poszukiwań zawęzi się jedynie do kuchni gazowych lub gazowo-elektrycznych.

kuchnia wolnostojąca do 1200 zł

Kuchnia wolnostojąca do 1200 zł – polecane modele

Czy można znaleźć dobrą kuchenkę wolnostojącą w stosunkowo niskiej cenie? Okazuje się, że można. Najlepszym przykładem są niżej opisane modele.

Kuchnia gazowa Gorenje GG5A13WJ

Ten model świetnie sprawdzi się w gospodarstwach, w których znajduje się przyłącze gazowe. Zarówno płyta grzewcza, jak i piekarnik zasilane są gazem. Na płycie grzewczej znajdują się 4 palniki gazowe, sterowane ergonomicznymi pokrętłami. Ruszty zostały wykonane z emalii. Jeśli chodzi o piekarnik, to jego komora ma pojemność 70 l, więc bez problemu pomieści duże porcje potraw. Wewnątrz komory znajdują się wytłaczane prowadnice, które umożliwiają wkładanie i wyjmowanie blach. Piekarnik ma też czujnik temperatury, co wpływa na komfort pieczenia.

kuchnia wolnostojąca do 1200 zł Kuchnia gazowa Gorenje GG5A13WJ

Klasa efektywności energetycznej: A
Kolor dominujący: Biały
Szerokość (mm): 500
Rodzaj płyty grzewczej: Gazowa
Rodzaj sterowania: Pokrętła
kuchnia wolnostojąca do 1200 zł

Kuchnia gazowo-elektryczna Amica 58GE1.23PF(W)

Pomimo niskiej ceny, kuchnia marki Amica oferuje użytkownikom możliwość gotowania na wydajnych palnikach gazowych i pieczenia w elektrycznym piekarniku z wykorzystaniem kilku funkcji grzania. Płyta ma cztery palniki o różnych mocach i średnicach. Sterowanie jest komfortowe, ponieważ odbywa się za pomocą pokręteł. Do każdego palnika przypisane jest oddzielne pokrętło, co pozwala na błyskawiczną reakcję w przypadku ewentualnego wykipienia lub przypalenia potrawy. Jeśli chodzi o piekarnik, oferuje on komorę o objętości 67 l i kilka opcji grzania. Czyszczenie piekarnika ułatwia emalia łatwoczyszcząca Easy Clean, a funkcja Chłodny front (3 szyby w drzwiach) pozwala na przyrządzanie potraw bez obaw o poparzenia.

kuchnia wolnostojąca do 1200 zł Kuchnia gazowo-elektryczna Amica 58GE1.23PF(W

Klasa efektywności energetycznej: A
Kolor dominujący: Biały
Szerokość (mm): 500
Rodzaj płyty grzewczej: Gazowa
Rodzaj rusztu: Emaliowany
kuchnia wolnostojąca do 1200 zł

Kuchnia gazowo-elektryczna Beko FSE52321DWD

To kolejna kuchnia wolnostojąca do 1200 zł. Płyta gazowa została wyposażona w 4 wydajne palniki. Nad nimi znajdują się emaliowane ruszty, które zapewniają pełną stabilizację garnkom i patelniom. Piekarnik o pojemności 55  oferuje 5 funkcji grzania, w tym grzanie górne i dolne, grill czy termoobieg. Producent zastosował tu również czyszczenie parowe Steam Shine. Wystarczy wlać do tacki niewielką ilość wody i włączyć piekarnik. Wówczas powstanie para wodna, która skutecznie zmiękczy tłuszcz i resztki jedzenia znajdujące się wewnątrz komory.

kuchnia wolnostojąca do 1200 zł Kuchnia gazowo-elektryczna Beko FSE52321DWD

Klasa efektywności energetycznej: A
Kolor dominujący: Biały
Szerokość (mm): 500
Rodzaj płyty grzewczej: Gazowa
Rodzaj rusztu: Emaliowany
kuchnia wolnostojąca do 1200 zł
Kliknij, by ocenić ten wpis!
[Total: 0 Average: 0]
+ posts

Specjalistka od sprzętów AGD. Skupia się na innowacyjnych rozwiązaniach, które znacząco przyspieszają i ułatwiają wykonywanie codziennych obowiązków domowych. Jako matka dwójki energicznych chłopców doskonale wie, jak ważne jest efektywne zarządzanie czasem i poszukiwanie funkcjonalnych udogodnień. W chwilach relaksu najchętniej sięga po filiżankę aromatycznej herbaty, której smak doskonale podkreślają jej ulubione ciasteczka korzenne.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *