Categories Sprzęt AGD

Czarne sprzęty AGD – do jakiej kuchni?

Dzięki szerokiemu wyborowi starannie wykonanych sprzętów AGD współczesne kuchnie nie tylko robią wrażenie poziomem uzyskanej ergonomii, lecz także z powodzeniem dorównują estetyką pozostałym pomieszczeniom. Szczególny potencjał mają tu urządzenia gospodarstwa domowego w kolorze czarnym, których nieszablonowy design pozwala użytkownikom na eksplorowanie nietypowych idei aranżacyjnych. Do jakich kuchni będą pasować czarne sprzęty AGD? Dlaczego warto na nie postawić?

Czarne sprzęty AGD – dlaczego warto się nimi zainteresować?

Białe, jednakowe sprzęty kuchenne dominowały na rynku przez kilka ostatnich dziesięcioleci. Najbardziej skutecznym posunięciem stylistycznym w przypadku sprzętów do zabudowy było zamawianie dla nich designerskich frontów, które pozwalały na ujednolicenie linii szafek. Obecnie takie zabiegi stały się już zbędne. Jeśli zależy nam na sprzętach, których nie będzie trzeba ukrywać, możemy wybierać spośród szeregu atrakcyjnych, funkcjonalnych modeli.

Współczesne piekarniki czy kuchenki nie tylko nie wymagają zasłaniania. Ich projektanci dołożyli starań, by każdy szczegół designu stanowił element dekoracyjny, na który będzie można patrzeć z satysfakcją. Wyobraźmy sobie gładką, połyskującą taflę czarnego szkła, za którą można dostrzec subtelne, ciepłe światło. Ta pełna klasy wizja to nie opis instalacji z galerii sztuki współczesnej. To model zaawansowanego technologicznie piekarnika, którego nie powinno zabraknąć w minimalistycznej, luksusowej kuchni, urządzonej zgodnie z najnowszymi trendami. Takie projekty zostały opracowane, by idealnie podkreślić piękno prostych linii i nieprzeładowanych przestrzeni nowoczesnych kuchni.

czarne sprzęty AGD

Czarny piekarnik – jak uczynić go sednem aranżacji kuchni?

Piekarnik do zabudowy to sprzęt AGD wprost stworzony, by wpisywać się w dużą, otwartą przestrzeń. Świetnie sprawdzi się w kuchni otwartej na salon czy na wyspie kuchennej. Nie ma żadnej konieczności, by umieszczać go na linii podłogi. Tego rodzaju piekarniki mogą się znaleźć na dowolnej wysokości, dopasowanej do wzrostu i wygody użytkowników. Co więcej, innowacje stosowane w piekarnikach ujawniają swoją wyjątkowość także w zakresie ergonomii. Piekarniki z systemem automatycznego otwierania drzwi dodatkowo podkreślają nowoczesność stosowanych w kuchni rozwiązań. Pozwalają domownikom wyjmować i wkładać potrawy za sprawą jednego subtelnego naciśnięcia drzwiczek.

Czarny piekarnik będzie współgrał z ciemnymi frontami szafek i kamiennymi blatami, które stanowią jedno z najbardziej trwałych rozwiązań, stosowanych obecnie w kuchniach. Jego niepospolitą formę podkreśli także obecność innych sprzętów w czarnym kolorze, jak granitowy zlewozmywak czy toster i czajnik z błyszczącej stali malowanej proszkowo. Jeśli poza piekarnikiem w jednej pionowej kolumnie umieścimy także kuchenkę mikrofalową, uzyskamy wspaniały efekt współgrających ze sobą, szklanych powierzchni.

czarne sprzęty AGD

Warto przy tym pamiętać, że czarne szkło ma specyficzną zdolność odbijania światła. Możemy to wykorzystać, wieszając oświetlenie kuchenne na odpowiednim poziomie. Wypolerowane na gładko szklane płaszczyzny mogą także wnieść wrażenie optycznej głębi do pomieszczenia, powiększając tym samym niezbyt okazałą przestrzeń. Jeśli dysponujemy przy tym podłogą wyłożoną lśniącymi płytkami w ciemnych barwach, możemy wykorzystać efekt wykreowany przez jej połysk i zdecydować się na umieszczenie piekarnika nieco niżej, co jeszcze bardziej spotęguje możliwości gry światła i cienia na powierzchniach.

czarne sprzęty AGD Piekarnik elektryczny Whirlpool OMSK58CU1B

Klasa efektywności energetycznej: A+
Kolor: Czarny
Pojemność piekarnika (l): 71
Termoobieg: Tak
Rodzaj sterowania: Elektroniczne, Pokrętła
czarne sprzęty AGD
czarne sprzęty AGD Piekarnik elektryczny Amica ED37618B X-TYPE

Klasa efektywności energetycznej: A
Kolor: Czarny
Pojemność piekarnika (l): 77
Minutnik: Tak
Termoobieg: Tak
czarne sprzęty AGD
czarne sprzęty AGD Piekarnik parowy Samsung Natural Steam NV7B4140VAK

Klasa efektywności energetycznej: A
Kolor: Czarne szkło
Pojemność piekarnika (l): 76
Minutnik: Tak
Funkcja pary: Tak
czarne sprzęty AGD
Kliknij, by ocenić ten wpis!
[Total: 0 Average: 0]
+ posts

Specjalistka od sprzętów AGD. Skupia się na innowacyjnych rozwiązaniach, które znacząco przyspieszają i ułatwiają wykonywanie codziennych obowiązków domowych. Jako matka dwójki energicznych chłopców doskonale wie, jak ważne jest efektywne zarządzanie czasem i poszukiwanie funkcjonalnych udogodnień. W chwilach relaksu najchętniej sięga po filiżankę aromatycznej herbaty, której smak doskonale podkreślają jej ulubione ciasteczka korzenne.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *