Jak dopasować lodówkę do swojej kuchni?

Jak dopasować lodówkę do swojej kuchni?

Lodówka jest jednym z najważniejszych sprzętów AGD w kuchni. Przy jej wyborze powinniśmy kierować się przede wszystkim funkcjonalnością, aby w pełni spełniła potrzeby cały rodziny. Jednak, aby stworzyć w kuchni miłą i przytulną atmosferę, lodówka powinna być również odpowiednio do niej dopasowana. Na co zatem zwracać uwagę, aby dobrze wpasować lodówkę do swojego wnętrza?

Dostępność miejsca

W pierwszej kolejności musimy określić, ile przestrzeni przeznaczymy na lodówkę. Powinniśmy dokładnie zmierzyć szerokość, głębokość i wysokość miejsca, w którym będzie stało urządzenie. Dzięki temu będziemy wiedzieć, czy możemy pozwolić sobie na zakup większej lodówki Side by Side, czy może pozostaje nam wybór modelu o standardowych rozmiarach. Dzięki uniwersalności takie lodówki dobrze komponują się z większością stylów kuchennych. Wymiary urządzenia są szczególnie ważne w przypadku modelu do zabudowy, który musi być idealnie wpasowany do specjalnej szafki.

lodówka

Pojemność

Lodówka powinna być dopasowana do potrzeb domowników. Zakłada się, że jedna osoba powinna dysponować pojemnością około 120 litrów. Do każdej następnej osoby należy doliczyć dodatkowo 30 litrów. Tak więc dla dwóch osób odpowiedni będzie już model o pojemności użytkowej 150 lirów. Natomiast czteroosobowa rodzina, która ma większe zapotrzebowanie na żywność, powinna zaopatrzyć się w urządzenie o pojemności co najmniej 210 l. Dobrym rozwiązaniem byłaby choćby lodówka Samsung RB37J502VB (Aktualnie Brak, polecamy model), która oferuje 255 l pojemności w chłodziarce i 98 l w zamrażarce. Wybierając pojemność lodówki, warto jednak kierować się nie tylko ilością domowników, ale również ich nawykami żywnościowymi.

Dwustronne drzwi

Choć wiele osób nie zwraca na to uwagi, w przypadku lodówki ważny jest kierunek otwierania drzwi. Może się bowiem zdarzyć tak, że znajdujące się zbyt blisko szafki kuchenne albo ściana uniemożliwią pełne otworzenie drzwi, przez co dostanie się do szuflad zamrażalnika, będzie niemożliwe. Aby uniknąć tego typu sytuacji, wielu producentów stosuje specjalne zawiasy, które umożliwiają obustronny montaż drzwi. Takie rozwiązanie znajdziemy w większości lodówek Samsung, np. w modelu RB37J502VB. Dzięki temu każdy może dopasować kierunek otwierania drzwi do swoich potrzeb i aranżacji kuchni.

Kolor urządzenia

Lodówka ma być przede wszystkim funkcjonalna. Jednak jej wygląd również nie jest bez znaczenia, szczególnie jeśli kupujemy model wolnostojący. Pod względem kolorystycznym lodówka powinna pasować do innych sprzętów AGD i do ogólnego wystroju kuchni. Jeszcze do niedawna te urządzenia dostępne były jedynie w bieli, dziś ich gama kolorystyczna jest o wiele szersza. Zwróćmy uwagę choćby na lodówki Samsung, które występują zarówno w klasycznej bieli, eleganckiej czerni, jak i popularnym kolorze Inox. Marka produkuje sprzęty również w mniej spotykanych kolorach, np. grafitowym, który dobrze łączy się zarówno z jaśniejszymi, jak i ciemniejszymi barwami. Dzięki temu lodówka Samsung RB37J502VB dobrze wpasuje się w każde wnętrze kuchenne.

lodówka Lodówka Samsung RB 37J502VB1

Pojemność użytkowa chłodziarki (l) 255
Pojemność użytkowa zamrażarki (l) 98
Technologia No Frost: Tak
Klasa efektywności energetycznej: A+++
Kolor: Grafitowa stal
Instalacja: Wolnostojąca
lodówka
Kliknij, by ocenić ten wpis!
[Total: 1 Average: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *