Categories Sprzęt AGD

Jak dopasować lodówkę do swojej kuchni?

Lodówka jest jednym z najważniejszych sprzętów AGD w kuchni. Przy jej wyborze powinniśmy kierować się przede wszystkim funkcjonalnością, aby w pełni spełniła potrzeby cały rodziny. Jednak, aby stworzyć w kuchni miłą i przytulną atmosferę, lodówka powinna być również odpowiednio do niej dopasowana. Na co zatem zwracać uwagę, aby dobrze wpasować lodówkę do swojego wnętrza?

Dostępność miejsca

W pierwszej kolejności musimy określić, ile przestrzeni przeznaczymy na lodówkę. Powinniśmy dokładnie zmierzyć szerokość, głębokość i wysokość miejsca, w którym będzie stało urządzenie. Dzięki temu będziemy wiedzieć, czy możemy pozwolić sobie na zakup większej lodówki Side by Side, czy może pozostaje nam wybór modelu o standardowych rozmiarach. Dzięki uniwersalności takie lodówki dobrze komponują się z większością stylów kuchennych. Wymiary urządzenia są szczególnie ważne w przypadku modelu do zabudowy, który musi być idealnie wpasowany do specjalnej szafki.

lodówka

Pojemność

Lodówka powinna być dopasowana do potrzeb domowników. Zakłada się, że jedna osoba powinna dysponować pojemnością około 120 litrów. Do każdej następnej osoby należy doliczyć dodatkowo 30 litrów. Tak więc dla dwóch osób odpowiedni będzie już model o pojemności użytkowej 150 lirów. Natomiast czteroosobowa rodzina, która ma większe zapotrzebowanie na żywność, powinna zaopatrzyć się w urządzenie o pojemności co najmniej 210 l. Wybierając pojemność lodówki, warto jednak kierować się nie tylko liczbą domowników, ale również ich nawykami żywnościowymi.

Dwustronne drzwi

Choć wiele osób nie zwraca na to uwagi, w przypadku lodówki ważny jest kierunek otwierania drzwi. Może się bowiem zdarzyć tak, że znajdujące się zbyt blisko szafki kuchenne albo ściana uniemożliwią pełne otworzenie drzwi, przez co dostanie się do szuflad zamrażalnika, będzie niemożliwe. Aby uniknąć tego typu sytuacji, wielu producentów stosuje specjalne zawiasy, które umożliwiają obustronny montaż drzwi. Takie rozwiązanie znajdziemy w większości lodówek. Dzięki temu każdy może dopasować kierunek otwierania drzwi do swoich potrzeb i aranżacji kuchni.

Kolor urządzenia

Lodówka ma być przede wszystkim funkcjonalna. Jednak jej wygląd również nie jest bez znaczenia, szczególnie jeśli kupujemy model wolnostojący. Pod względem kolorystycznym lodówka powinna pasować do innych sprzętów AGD i do ogólnego wystroju kuchni. Jeszcze do niedawna te urządzenia dostępne były jedynie w bieli, dziś ich gama kolorystyczna jest o wiele szersza. Występują zarówno w klasycznej bieli, eleganckiej czerni, jak i popularnym kolorze Inox. Można również spotkać sprzęty w mniej spotykanych kolorach, np. grafitowym, który dobrze łączy się zarówno z jaśniejszymi, jak i ciemniejszymi barwami. Dzięki temu uda nam się kupić lodówkę, która dobrze wpasuje się w każde wnętrze kuchenne.

lodówka Lodówka Samsung RB38T675EEL

Pojemność całkowita brutto (l): 255
Technologia No Frost: Tak
Klasa efektywności energetycznej: E
Zużycie energii na rok (kWh): 264
Kolor: Beżowy
Instalacja: Wolnostojąca
lodówka
lodówka Lodówka Amica FK3495.3FRAA

Pojemność całkowita brutto (l): 250
Technologia No Frost: Tak
Klasa efektywności energetycznej: E
Zużycie energii na rok (kWh): 219
Kolor: Czerwony
Instalacja: Wolnostojąca
lodówka
lodówka Lodówka Samsung RB36R872PB1

Pojemność całkowita brutto (l): 368
Technologia No Frost: Tak
Klasa efektywności energetycznej: E
Zużycie energii na rok (kWh): 264
Kolor: Grafitowa stal
Instalacja: Wolnostojąca
lodówka
Kliknij, by ocenić ten wpis!
[Total: 1 Average: 5]
+ posts

Specjalistka od sprzętów AGD. Skupia się na innowacyjnych rozwiązaniach, które znacząco przyspieszają i ułatwiają wykonywanie codziennych obowiązków domowych. Jako matka dwójki energicznych chłopców doskonale wie, jak ważne jest efektywne zarządzanie czasem i poszukiwanie funkcjonalnych udogodnień. W chwilach relaksu najchętniej sięga po filiżankę aromatycznej herbaty, której smak doskonale podkreślają jej ulubione ciasteczka korzenne.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *