Lodówka standardowa czy side by side?

Lodówka standardowa czy side by side?

Chcesz kupić nową lodówkę, ale nie wiesz jaki model wybrać? Pod względem pojemnościowym w zupełności wystarczy Ci lodówka standardowa, ale model side by side kusi Cię swoimi udogodnieniami? Z naszego poradnika dowiesz się, jakie zalety mają obie lodówki i która z nich lepiej sprawdzi się w Twojej kuchni.

Lodówka standardowa – największe zalety

Lodówka standardowa to taka, która w górnej części ma chłodziarkę, a na dole osobny zamrażalnik. Obecnie jest to najpopularniejszy typ lodówki w naszym kraju. Praktycznie wszyscy producenci sprzętów AGD mają takie modele w swojej ofercie. Występują one w wielu rozmiarach i różnych wersjach kolorystycznych, dzięki czemu każdy bez problemu znajdzie model dopasowany do swoich potrzeb. Co więcej, lodówka standardowa zapewnia wygodny dostęp do komory chłodzenia. Jest to bardzo ważne, ponieważ produkty spożywcze z chłodziarki wyciągamy nawet kilkanaście razy dziennie. Warto dodać, że tego typu lodówki są bardzo funkcjonalne. Większość z nich posiada technologię No Frost, która zapobiega gromadzeniu się na ścianach szronu i lodu, co eliminuje konieczność rozmrażania.

Dla kogo lodówka standardowa?

Lodówka standardowa sprawdzi się w każdej kuchni. Ze względu na to, że występuje w wielu rozmiarach, spełni potrzeby zarówno dwóch osób, jak i czteroosobowej rodziny. Należy jednak pamiętać, żeby odpowiednio dobrać pojemność lodówki do swoich potrzeb. Według rad producentów AGD, na jedną osobę powinno przypadać około 120 l pojemności lodówki. Natomiast do każdej następnej osoby trzeba doliczyć dodatkowe 30 l. Oznacza to, że dla dwóch osób spokojnie powinna wystarczyć lodówka standardowa o pojemności około 150 l, a dla rodziny czteroosobowej model o pojemności 210 l. Dobierając pojemność lodówki, należy jednak wziąć pod uwagę zwyczaje żywieniowe rodziny i częstotliwość robienia zakupów.

lodówka standardowa

Jakie zalety ma lodówka side by side?

Lodówka side by side to model, w którym chłodziarka znajduje się obok zamrażarki. Obie części mają osobne drzwi, co wpływa nie tylko na komfort użytkowania, ale również na oszczędność energii i świeżość przechowywanej żywności. Taka lodówka oferuje dużą pojemność, dzięki czemu pomieści nawet zapasy żywności na kilka dni. Co więcej, duża ilość półek i balkoników na drzwiach pozwala na układnie produktów według kategorii. Dzięki temu w lodówce zawsze będzie panował porządek, a my z łatwością odnajdziemy produkt, którego akurat potrzebujemy. Warto dodać, że lodówki side by side posiadają wiele nowoczesnych udogodnień, np. dystrybutory wody, kostkarki do lodu czy barki na napoje.

U kogo sprawdzi się lodówka side by side?

Lodówka side by side z pewnością będzie dobrym wyborem dla dużej rodziny, która potrzebuje sporo przestrzeni do przechowywania produktów spożywczych. Nie oznacza to jednak, że takie modele są zarezerwowane wyłącznie dla licznych rodzin. Sprawdzą się również u osób, które lubią gotować i przechowują dużą ilość mrożonek. Z racji tego, że większość lodówek side by side wyposażonych jest w dystrybutory wody i kostkarki do lodu, będą one dobrym wyborem również dla osób, które często przygotowują drinki lub piją schłodzone napoje.

lodówka standardowa Lodówka Samsung RB 37J5005B1/EF

Klasa efektywności energetycznej: A++
Pojemność użytkowa chłodziarki (l): 269
Pojemność użytkowa zamrażarki (l): 98
Poziom hałasu (dB): 38
No-Frost: Tak
Rodzaj sterowania: Mechaniczne
Oświetlenie wnętrza: LED
lodówka standardowa
lodówka standardowa Lodówka Samsung RS 68N8230S9

Typ lodówki: Side by Side
Klasa efektywności energetycznej: A+
Pojemność użytkowa chłodziarki (l): 407
Pojemność użytkowa zamrażarki (l): 210
Poziom hałasu (dB): 39
No-Frost: Tak
Dostępność lodu: Tak
Dystrybutor wody: Tak
lodówka standardowa
Kliknij, by ocenić ten wpis!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *