Categories Sprzęt AGD

3 powody, dla których warto kupić oczyszczacz powietrza

Większość z nas traktuje własne mieszkanie jak pewnego rodzaju ochronę przed zanieczyszczonym powietrzem. Okazuje się jednak, że powietrze w domu może być nawet 2 – 5 razy bardziej zanieczyszczone niż na zewnątrz. Na szczęście jego jakość można łatwo poprawić poprzez zakup odpowiedniego oczyszczacza powietrza. Zastanawiasz się, czy jego zakup jest opłacalny? Oto trzy dobre powody, dla których powinieneś korzystać z oczyszczacza przez cały rok.

Czyste powietrze w domu

Oczyszczacz powietrza to niezwykle przydatny sprzęt, z którego wszyscy powinni korzystać przynajmniej w okresie grzewczym. W tym czasie dopuszczalne stężenie zanieczyszczeń w powietrzu jest przekroczone nawet o kilkaset stopni, a niestety zanieczyszczenia przenikają z zewnątrz do naszych domów. Aby się ich pozbyć, konieczny jest zakup oczyszczacza. Zamontowane w nim filtry wyeliminują z powietrza zarówno kurz, bakterie, alergeny, roztocza, nieprzyjemne zapachy, jak i zawieszone pyły PM 10 i PM 2,5. Dzięki temu każdego dnia będziemy mogli oddychać świeżym powietrzem, bez konieczności wietrzenia mieszkania. W zależności od zastosowanej metody filtracji, oczyszczacze powietrza są w stanie skutecznie usunąć nawet do 99,7% zanieczyszczeń. Takim wynikiem mogą pochwalić się modele z trzema filtrami – wstępnym, węglowym i NanoProtect HEPA.

oczyszczacz powietrza

Usuwa nieprzyjemne zapachy

Czasami podczas gotowania powstają niezbyt przyjemne zapachy. W takich sytuacjach decydujemy się na otworzenie okien i wywietrzenie kuchni albo na włączenie okapu kuchennego. Jednak nie zawsze przynosi to oczekiwane rezultaty. Warto zatem włączyć oczyszczacz powietrza wyposażony w filtr węglowy. Zawarte w nim cząsteczki aktywnego węgla świetnie absorbują związki lotne, dlatego szybko wyeliminują zapachy kuchenne. O zakupie oczyszczacza powinni również pomyśleć palacze. Dym tytoniowy nie tylko będzie przeszkadzał niepalącym domownikom, ale również może narazi ich na problemy zdrowotne. Dzięki oczyszczaczowi powietrza dym papierosowy zostanie szybko usunięty, dlatego osoby znajdujące się w domu będą krócej narażone na jego szkodliwe działanie.

Inwestycja w zdrowie

Oczyszczacz powietrza ma wiele zalet, jednak najważniejszą z nich jest to, że pomoże nam zadbać o zdrowie. Dzięki temu, że usunie z powietrza zanieczyszczenia, będziemy mogli oddychać swobodniej, poprawi się nasze samopoczucie i koncentracja, a także unikniemy problemów ze snem. Oczyszczacze posiadają również dodatkowe funkcje, które uchronią nas przed schorzeniami i chorobami. Jedną z nich jest funkcja nawilżania, dzięki której szybko nawilżymy mocno wysuszone powietrze. W ten sposób zapobiegniemy suchości skóry i powstawaniu przewlekłego kaszlu. Niektóre modele mają dodatkowo praktyczny jonizator, który nie tylko usuwa zanieczyszczenia, ale również zapewnia świeże i rześkie powietrze. Produkuje bowiem jony ujemne, a te z kolei neutralizują jony dodatnie powstające podczas pracy urządzeń elektrycznych. Jak widać, zakup oczyszczacza powietrza to pierwszy krok, aby zadbać o zdrowie swoje i swoich najbliższych.

oczyszczacz powietrza Oczyszczacz powietrza Cecotec TotalPure Connected 1000

Moc (W): 25
Maks. powierzchnia pomieszczenia (m2): 60
Rodzaj filtrów: Wstępny, Węglowy
Głośność (dB): 55
Jonizacja: Tak
oczyszczacz powietrza
oczyszczacz powietrza Oczyszczacz powietrza TCL KJ255F Czarny

Moc (W): 29
Maks. powierzchnia pomieszczenia (m2): 31
Rodzaj filtrów: Wstępny, Węglowy, HEPA
Tryb pracy: Automatyczny, Manualny, Nocny
oczyszczacz powietrza
oczyszczacz powietrza Oczyszczacz powietrza Philips 800 Series AC0819/10

Moc (W): 20
Maks. powierzchnia pomieszczenia (m2): 49
Rodzaj filtrów: Wstępny, NanoProtect HEPA
Głośność (dB): 49
Tryb pracy: Automatyczny, Turbo, Nocny
oczyszczacz powietrza

Kliknij, by ocenić ten wpis!
[Total: 1 Average: 5]
+ posts

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *