Categories Sprzęt AGD

Odpowiednie użytkowanie pralki – najczęstsze błędy

Sprzęt AGD taki jak np. pralka kupujemy na ogół na kilka lub kilkanaście lat. Jego właściwe użytkowanie i stosowanie się do wskazówek producenta pozwala na znaczne wydłużenie czasu użytkowania bez awarii i uszkodzeń lub konieczności zakupu nowego sprzętu. Jakich zasad warto przestrzegać by pralka zachowała nienaganny stan na wiele lat? Oto najczęściej popełniane błędy.

Najczęstsze błędy popełniana w trakcie korzystania z pralki

O pralkę warto dbać na co dzień, stosując środki na zmiękczenie twardej wody i przeciwdziałające pojawieniu się kamienia. Dzięki temu poszczególne części pralki nie będą się niszczyć tak szybko.

Niektóre awarie można zauważyć samemu, nawet jeśli nie jest się specjalistą od sprzętu AGD. Uwagę powinna zwrócić zwłaszcza głośna praca pralki, przerywanie prania lub problemy z funkcjami i nieodprowadzanie wody. W takiej sytuacji warto szybko wezwać specjalistę, który naprawi awarię, co pozwoli uniknąć dużych wydatków lub konieczności nowego zakupu.

Dbanie o pralkę na co dzień – czego nie robić, by zachować ją w dobrym stanie?

Pralka powinna być przede wszystkim właściwie ustawiona na posadzce. Jeśli nie potrafimy zrobić tego samodzielnie – warto by zrobił to pracownik sklepu w którym kupujemy pralkę.

Ponadto pralka nie powinna zbyt głośno pracować. Nadmierny hałas to sygnał, że coś dzieje się nie tak. Warto wówczas przeczytać wskazówki producenta i w razie wątpliwości zadzwonić po specjalistę.

Między kolejnymi praniami warto zwracać uwagę czy w pralce nie pozostał proszek po wcześniejszych praniach. Może to powodować zapachnięcie przepływu i uszkodzić pralkę. Ponadto regularnie należy sprawdzać czy na filtrach nie ma włosów lub kawałków tkanin, które również negatywnie spływają na pracę pralki.

AGD łazienkowe na długo, czyli jak właściwie dbać o pralkę i jakich błędów unikać?

Wiele osób nie wie, że popełnia błędy mogące uszkodzić pralkę. I tak przede wszystkim nie powinno się do niej wkładać zbyt dużej ilości ubrań. Powoduje to bowiem nadmierne zużywanie wody i energii, co w efekcie może uszkodzić bęben.

Nie powinno się również wykonywać dużej ilości prań jedno po drugim. Krótkie odstępy czasu mogą negatywnie wpływać na pracę pralki. Dlatego zdecydowanie lepiej robić pranie kilka razy w tygodniu niż np. w jeden dzień kilka razy pod rząd.

Wiele osób popełnia też jeden z podstawowych błędów podczas korzystania z pralki: nie sprawdza  zawartości ubrań wkładanych do niej. A w nich znajdują się różne przedmioty, także te ostre, mogące powodować zapchanie filtrów i uszkodzenia bębna.

Kliknij, by ocenić ten wpis!
[Total: 1 Average: 5]
+ posts

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *