Categories Sprzęt AGD

Jaka lodówka do małej kuchni?

Kuchnia to serce domu. Żeby zachęcała do wspólnego gotowania i spędzania czasu, powinna nie tylko cieszyć oko, ale i być funkcjonalna. Jak dobrze zorganizować kuchnię na niewielkiej przestrzeni? Jaka lodówka sprawdzi się w małej kuchni – nie zajmie zbyt wiele miejsca, ale pozwoli na wygodne przechowywanie sporej ilości produktów spożywczych?

Mała kuchnia – rozwiązania szyte na miarę

Urządzając niewielkie przestrzenie, trzeba uważnie dobierać elementy wystroju, by jak najlepiej wykorzystać każdy metr kwadratowy. Mała kuchnia nie musi oznaczać braku miejsca do przechowywania, małego blatu roboczego, ciasnoty i braku wygody. Ważne, by została funkcjonalnie urządzona, a to oznacza dedykowane małym kuchniom, nowoczesne rozwiązania, zarówno jeśli chodzi o meble, jak i sprzęt AGD.

Na rynku pojawia się coraz więcej mebli oraz AGD do małej kuchni. Dedykowane przestrzeni, w której liczy się każdy centymetr, pozwalają maksymalnie ją wykorzystać. Szuflady, wysuwane półki, szafki cargo, listwy do przechowywania na ścianie, mniejsze płyty indukcyjne czy specjalna lodówka do małej kuchni – to jedne z wielu propozycji dedykowanych tym, którzy chcieliby niewielki aneks kuchenny zamienić w funkcjonalną, zachęcającą do gotowania kuchnię.

lodówka do małej kuchni

Jaka lodówka do małej kuchni?

Wybór lodówki to zawsze spore wyzwanie – tym trudniejszy, kiedy brakuje miejsca w kuchni. Jak połączyć komfort z ograniczeniami narzucanymi przez mały metraż?

Planując zakup AGD do małej kuchni, warto pamiętać, że większość sprzętów jest dostępna w różnych wymiarach. Oprócz tych standardowych, coraz więcej producentów decyduje się na mniejsze płyty indukcyjne, piekarniki czy właśnie lodówki. Przed zakupem warto uważnie przestudiować wymiary dostępnych w sklepach modeli lodówek, ale zwrócić również uwagę na sposób zagospodarowania wnętrza. Zdarza się, że lodówki, których zewnętrzne wymiary są identyczne, wewnątrz oferują różniącą się wielkością przestrzeń. Idealna do małej kuchni lodówka będzie na pozór niewielka, ale w jej wnętrzu z powodzeniem przechowywać będzie można zapas warzyw i owoców, mięso, ryby, jajka i inne produkty spożywcze, nie obawiając się o brak miejsca.

Kitchent Fit Samsung – czyli lodówka Samsung do niewielkiej kuchni

Poszukując wymarzonej lodówki do małej kuchni, warto zwrócić uwagę na rozwiązania proponowane przez firmę Samsung. Producent ma w swojej ofercie lodówki dedykowane małym wnętrzom – dzięki technologii Space Max lodówka Samsung ma cieńsze ściany niż modele tradycyjne, a tym samym oferuje wewnątrz przestrzeń większą aż o 50 litrów, przy zachowaniu identycznych wymiarów zewnętrznych. Dodatkowo lodówka Samsung ułatwia przechowywanie przez zastosowanie ruchomego systemu półek na drzwiach – przesuwając je, można idealnie dopasować je do rodzaju przechowywanych produktów, maksymalnie wykorzystując miejsce. Inne wygodne opcje to chłodzące szuflady z opcją Chef Zone, które pozwolą dłużej utrzymać świeżość mięs, ryb, warzyw i owoców. Detal, który powinien zwrócić uwagę tych, którzy szukają lodówki do małej kuchni, jest rozwiązanie Kitchen Fit – lodówka Samsung choć wolnostojąca, wygląda jak element zabudowy, ponieważ można ją ustawić na równi z meblami. Jako że lodówka nie wystaje, tworzy prostą linię z zabudową kuchenną, nadając tym samym kuchni estetyczny, nowoczesny wygląd i powiększając ją optycznie.

lodówka do małej kuchni Lodówka Samsung RB36R8837S9

Klasa efektywności energetycznej: E
Roczne zużycie energii (kWh/rok): 263
Poziom hałasu (dB): 38
Wysokość (mm): 2017
Pojemność całkowita netto (l): 355
NoFrost: Tak
Kolor: Srebrny/Szary
lodówka do małej kuchni
lodówka do małej kuchni Lodówka Samsung RB36R872PB1

Klasa efektywności energetycznej: E
Roczne zużycie energii (kWh/rok): 263
Poziom hałasu (dB): 38
Wysokość (mm): 2017
Pojemność całkowita netto (l): 355
NoFrost: Tak
Kolor: Srebrny/Szary
lodówka do małej kuchni
Kliknij, by ocenić ten wpis!
[Total: 1 Average: 5]
+ posts

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *