Categories Sprzęt AGD

Najlepsze lodówki z No Frost

Lodówka należy do urządzeń, które by utrzymać odpowiednio niską temperaturę musi pracować całą dobę. Z tego powodu, kupując nowy model warto zwrócić uwagę na parametry techniczne obrazujące moc chłodzenia lodówki, pobór prądu elektrycznego, a także rozwiązania technologiczne, dzięki którym sprzęt ten będzie działać bezawaryjnie przez długi czas.

Marka Amica

Spośród mnóstwa modeli chłodziarko-zamrażarek przewijających się przez rynek polski i zagraniczny z pewnością można wyróżnić markę Amica, powstałą w 1945 roku i znaną nie tylko w Polsce, ale także poza granicami kraju. Jest to czołowy producent nowoczesnego sprzętu AGD, w którym prym wiodą właśnie lodówki. Chłodziarko-zamrażarki marki Amica, to przeważnie dwukomorowe urządzenia, w których jedna komora to przestrzeń schładzająca powietrze do kilku stopni powyżej zera, natomiast druga – utrzymuje temperaturę poniżej zera, zamrażając w ten sposób przechowywane tam produkty, lub utrzymując je w stanie zamrożenia.

Nowoczesność i funkcjonalność – technologia No Frost i FlexiShelf

Z roku na rok modele lodówek są coraz bardziej modernizowane, stosuje się wiele nowoczesnych rozwiązań konstrukcyjnych, zaopatruje się je w bardziej zaawansowane funkcje takie jak No Frost, czy funkcję super chłodzenia, a także poprawia się ich design.

Do modeli zasługujących na szczególną uwagę możemy zaliczyć lodówki Amica:

– Amica model FK3355.2F (Aktualnie Brak),
– Amica model FK3556.2FZAA (Aktualnie Brak),
– Amica model FK3556.2FZXAA (Aktualnie Brak),
– Amica model FK3356.2FX.(Aktualnie Brak)

Każdy z tych modeli posiada wiele cech wspólnych, wśród których możemy wyróżnić: identyczne rozmieszczenie komór – chłodzącej i mrożącej, uniwersalne drzwi z możliwością montażu z prawej lub lewej strony, funkcje – Total No Frost i FlexiShelf, czy też szklane półki, lecz każda z lodówek różni się kilkoma detalami. Przyjrzyjmy się każdemu modelowi z osobna:

lodówka Amica

Lodówka Amica FK3355.2F (Aktualnie Brak)

Według specyfikacji, ten egzemplarz jest nieco niższy, jego wysokość to 185,5 cm. Posiada wygodny, elektronicznie sterowany panel za pomocą którego można dowolnie ustawiać parametry chłodzenia. Lodówka ma 3 szklane półki, plus jedną umieszczoną nad szufladą na owoce i warzywa. Dodatkowo posiada 4 balkoniki zamontowane na wewnętrznej stronie drzwi. Zamrażalnik został zaopatrzony w trzy pojemne szuflady. Lodówko-zamrażarka posiada technologię No Frost oraz VitControl, Super chłodzenie i Super zamrażanie. Odszranianie jest tu automatyczne. Jej klasa energetyczna to A+.

Lodówka Amica FK3556.2FZAA (Aktualnie Brak)

Zgodnie ze specyfikacją, lodówka ta jest jednym z najwyższych modeli, jej wysokość to 201 cm. Podobnie jak poprzednia, zaopatrzona jest w panel sterowania elektronicznego, dzięki któremu można ją dowolnie zaprogramować. Lodówka posiada 4 szklane półki oraz dodatkową nad jedną z dwóch szuflad na owoce i warzywa, cztery balkoniki na drzwiach, półkę na butelki i podstawkę na jajka. Komora mrożąca zawiera trzy bardzo pojemne szuflady. Lodówka wykonana jest w technologii No Frost, ma automatyczne odszranianie, zaopatrzona jest w funkcję VitControl, Super chłodzenie oraz funkcję Eco. Klasa energetyczna tego modelu to A++.

Lodówka Amica FK3556.2FZXAA (Aktualnie Brak)

Ten model – podobnie jak poprzedni, można zaliczyć do wysokich urządzeń, bowiem jego wysokość to również 201 cm. Znajdziemy tu wygodny panel sterowania, za pomocą którego ustawimy parametry koniecznych funkcji lodówki. Chłodziarko-zamrażarka zaopatrzona jest w cztery półki, dwa pojemniki na owoce i warzywa, dodatkową półkę szklaną umieszczoną nad pojemnikami, cztery balkoniki na drzwiach wewnętrznych i podstawki na jajka. Zamrażalnik jest zaopatrzony w trzy szuflady. Dodatkowym atutem są jej funkcję takie jak: No Frost, VitControl, FreshZone, AirFlow, Super chłodzenie, Funkcja Eco i automatyczne odszranianie. Ma również wysoką klasę energetyczną A++.

Lodówka Amica FK3356.2FX (Aktualnie Brak)

Ta lodówka należy do niższych – jej wysokość to 185,5 cm. Wzorem poprzedniczek posiada dotykowy panel sterowania ułatwiający programowanie wszystkich funkcji lodówki. Ten model ma trzy szklane półki plus dodatkową nad pojemnikiem na owoce i warzywa. Na drzwiach zamontowano cztery balkoniki. Komora zamrażarki ma trzy pojemne szuflady. Zastosowane technologie to: Total No Frost, VitControl, Super chłodzenie, Super zamrażanie oraz automatyczne odszranianie. Klasa energetyczna to A+.

Każdy z tych modeli, ze względu na klasę energetyczną ma stosunkowo niski roczny pobór energii, co jest dużą zaletą dla tego typu urządzenia.

lodówka Amica Lodówka Amica FK 2525.4UNT

Klasa efektywności energetycznej: F
Roczne zużycie energii (kWh/rok): 269
Pojemność całkowita netto (l): 262
No Frost: Nie
Kolor: Biały
lodówka Amica
lodówka Amica Lodówka Amica FK2995.2FTH

Klasa efektywności energetycznej: F
Roczne zużycie energii (kWh/rok): 274
Pojemność całkowita brutto (l): 250
No Frost: Tak
Kolor: Srebrny/Szary
lodówka Amica
lodówka Amica Lodówka Amica FK299TG.2FXHC

Klasa efektywności energetycznej: C
Roczne zużycie energii (kWh/rok): 140
Pojemność całkowita netto (l): 250
No Frost: Nie
Kolor: Czarny
lodówka Amica
Kliknij, by ocenić ten wpis!
[Total: 0 Average: 0]
+ posts

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *