Lodówka z dolnym czy górnym zamrażalnikiem?

Lodówka z dolnym czy górnym zamrażalnikiem?

Kiedyś w naszych domach królowały lodówki z zamrażalnikiem umieszczonym na górze. Obecnie coraz większą popularnością cieszą się chłodziarko-zamrażarki, w których zamrażalnik umieszczony jest na dole. Które rozwiązanie jest lepsze i które lepiej sprawdzi się z naszym domu?

Lodówka z zamrażalnikiem na górze – wady i zalety

Lodówki z zamrażalnikiem u góry są dwojakie: jedno- i dwudrzwiowe. Z reguły są to urządzenia o mniejszych gabarytach, niż ich przeciwieństwa – czyli lodówki z zamrażalnikiem u dołu. W tym przypadku komora mrożenia jest z reguły znacznie mniejsza od komory chłodzenia. Sprawdzi się więc w mniejszych gospodarstwach domowych, ale będzie i dobrym rozwiązaniem dla singla. Mniej pojemny zamrażalnik pozwoli Ci na mrożenie mniejszej ilości żywności. Szybko więc go zapełnisz kilkoma produktami, a większa porcja jedzenia może się w nim po prostu nie zmieścić.

lodówka z zamrażalnikiem u dołu

Lodówka z zamrażalnikiem u dołu – plusy i minusy

W tego rodzaju modelach lodówek komora chłodzenia znajduje się w górnej części, zamrażalnik natomiast umieszczony jest na dole. To bardzo popularne rozwiązanie, które daje Ci szeroki wybór możliwości, jeżeli chodzi o funkcje dodatkowe. Zamrażalnik, który znajduje się na dole lodówki, jest z reguły znacznie bardziej pojemny. Często też jego wnętrze wypełnione jest szufladami. To o wiele bardziej praktyczne rozwiązanie, dzięki któremu zawsze szybko jesteś w stanie ocenić jego zawartość. Ponadto, kiedy wkładasz produkty do chłodziarki i kiedy je z niej wyjmujesz, niezależnie, na której półce się one znajdują, nie musisz się schylać.

Lodówka z zamrażalnikiem u dołu – jaka najlepsza?

W zamrażalniku, poza jego umiejscowieniem, kluczowe są funkcje, które podnoszą komfort użytkowania lodówki. Lodówki z zamrażalnikiem u dołu firmy Samsung wyposażone są w technologię No Frost, za sprawą której komory mrożenia wcale nie musisz rozmrażać. Odpowiedni system wentylacji dba bowiem o to, by we wnętrzu zamrażalnika nie gromadził się szron ani lód. Takie rozwiązanie gwarantuje Ci również, że chłodziarka będzie bardziej wydajna i nie będzie zużywać dodatkowej energii na to, by utrzymać odpowiednią temperaturę w zamrażarce. W lepszej kondycji pozostaną również zamrożone produkty, na których również nie będzie gromadził się szron. W ten sposób nie tylko wygodnie będziesz korzystać ze swojej lodówki, ale też oszczędzisz czas i pieniądze, jednocześnie ciesząc się z przedłużonej świeżości przechowywanych w chłodziarce produktów.

lodówka z zamrażalnikiem u dołu= Lodówka Samsung RB30J3000WW

Klasa efektywności energetycznej: A+
Roczne zużycie energii (kWh/rok): 272
Pojemność użytkowa chłodziarki (l): 213
Pojemność użytkowa zamrażarki (l): 98
Kolor: Biały
lodówka z zamrażalnikiem u dołu
lodówka z zamrażalnikiem u dołu= Lodówka Samsung RB31HER2CSA

Klasa efektywności energetycznej: A++
Roczne zużycie energii (kWh/rok): 257
Pojemność użytkowa chłodziarki (l): 206
Pojemność użytkowa zamrażarki (l): 98
Kolor: Metaliczny grafit
lodówka z zamrażalnikiem u dołu
lodówka z zamrażalnikiem u dołu= Lodówka Samsung RB37J5010SA

Klasa efektywności energetycznej: A+
Roczne zużycie energii (kWh/rok): 314
Pojemność użytkowa chłodziarki (l): 269
Pojemność użytkowa zamrażarki (l): 98
Kolor: Stal nierdzewna
lodówka z zamrażalnikiem u dołu

Kliknij, by ocenić ten wpis!
[Total: 1 Average: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *