Categories Sprzęt AGD

Jaką temperaturę w lodówce ustawić? Odpowiadamy!

Właściwie zabezpieczenie produktów spożywczych, wymagających chłodzenia w bezpośredni sposób zależy od ustawienia lodówki, a konkretnie temperatury. Niestety, niewiele osób stosuje się do zasad i albo nadmiernie chłodzi, a wręcz podmraża produkty, albo – w myśl źle pojętej oszczędności – ustawia najwyższą z możliwych temperatur. Przymierzając się do zakupu nowego sprzętu AGD, Bosch jest jedną z tych firm, która dzięki wprowadzeniu innowacyjnych rozwiązań pozwala utrzymać odpowiednią temperaturę we wszystkich komorach i półkach. Jaka jest odpowiednia temperatura w lodówce?

Optymalna temperatura – a więc jaka?

Odpowiednia temperatura komorze lodówki powinna być utrzymana na poziomie 2 – 4 stopni Celsjusza. Jest to właściwa temperatura dla większości produktów spożywczych, która pomaga zachować ich świeżość, a w przypadku warzyw zapobiec szybkim procesom gnilnym.

Warto jednak zauważyć, że różne produkty potrzebują innych temperatur. Starsze modele lodówek nie przewidywały regulacji temperatury wewnątrz, a dodatkowo, każde otwarcie drzwi istotnie zaburzało osiągniętą temperaturę.

Nowe modele posiadają funkcję, która jest szczególnie ważna podczas wkładania do niej zakupów. Musimy pamiętać, że wracając ze sklepu do domu produkty stają się cieplejsze, a ich właściwa temperatura zdecydowanie odbiega od ideału. Funkcja superchłodzenia pozwala na chwilowe obniżenie temperatury wewnątrz komory na czas przed zrobieniem zakupów. Temperaturę można obniżyć o 2 stopnie Celsjusza, co jest wystarczające do zapewnienia produktom odpowiednich warunków przechowywania od momentu umieszczenia ich w lodówce. Jednocześnie jedzenie, które już znajduje się wewnątrz urządzenia nie jest narażone na podwyższenie temperatury spowodowane włożeniem cieplejszych towarów.

temperatura w lodówce

Jak utrzymać właściwe ustawienia lodówki?

Odpowiednie środowisko wewnątrz lodówki i zamrażarki jest gwarancją pewnego przechowywania produktów. Równomierne rozprowadzanie zimnego powietrza podnosi efekt chłodzenia i ma wpływ na trwałość, smak i jakość pożywienia. Nowoczesny system Multiairflow, w który została wyposażona lodówka Bosch KGN 39VLEB, dzięki wentylatorom zapewnia równomierne chłodzenie na wszystkich poziomach strefy lodówki i zamrażarki.

Duże zakupy? Nie ogrzewaj zamrażarki!

Czas letni to czas mrożenia – robimy mrożonki na zimę, które wymagają odpowiednich warunków przechowywania. Ponadto niejednokrotnie wracamy z zakupów z dużą ilością mięsa do zamrożenia czy innymi produktami przeznaczonymi na późniejszy czas. Wielkie zakłady stosują tzw. mrożenie szokowe, które zatrzymuje w produktach wszystkie wartości odżywcze, jednocześnie nie dopuszczając do pojawienia się szkodliwych bakterii. Pojawia się pytanie czy istnieje tak zaawansowany, domowy sprzęt AGD? Bosch, jako jedna z topowych marek dostarcza nam możliwości zamrażania w krótkim czasie nawet dużej ilości produktów. Przykładem jest lodówka Bosch KGN 39VLEB z funkcją supermrożenia. Dzięki niej nowe produkty zostaną szybko zamrożone, a pozostałe nie będą niepotrzebnie ogrzewane. Funkcja supermrożenia ustawia zamrażarkę na niższe temperatury, a po ich osiągnięciu wraca do standardowych ustawień – nie ma więc konieczności ręcznego sterowania, czy zagrożenia, że zamrażarka okaże się nieekonomiczna.

Temperatura w lodówce odpowiednia dla wszystkich produktów

Nowoczesne lodówki Bosch pozwalają na ustawienie idealnych warunków przechowywania. Lodówka Bosch została wyposażona w specjalną komorę VitaFresh, odpowiednią do przechowania warzyw i owoców, które z natury rzeczy potrzebują nie tylko innej temperatury, ale i odpowiedniego środowiska, by zachować swoją świeżość i walory smakowe.

Kupując sprzęt AGD Bosch zwróćmy uwagę na jego bogate parametry i funkcjonalność. Zawsze stosujmy ustawienia lodówki dotyczące temperatury zgodne z zaleceniami producenta i cieszmy się dłuższą świeżością produktów, które lubimy.

lodówka z zamrażalnikiem u dołu= Lodówka Bosch Serie 4 KGN39VLEB

Klasa efektywności energetycznej: E
Roczne zużycie energii (kWh/rok): 238
Pojemność całkowita netto (l): 368
No Frost: Tak
Kolor: Inox
lodówka z zamrażalnikiem u dołu
lodówka z zamrażalnikiem u dołu= Lodówka Bosch Serie 4 KGN49XLEA

Klasa efektywności energetycznej: E
Roczne zużycie energii (kWh/rok): 259
Pojemność całkowita netto (l): 438
No Frost: Tak
Kolor: Srebrny/Szary
lodówka z zamrażalnikiem u dołu
lodówka z zamrażalnikiem u dołu= Lodówka Bosch Serie 6 KGN39LBCF

Klasa efektywności energetycznej: C
Roczne zużycie energii (kWh/rok): 162
Pojemność całkowita netto (l): 363
No Frost: Tak
Kolor: Czarny
lodówka z zamrażalnikiem u dołu
Kliknij, by ocenić ten wpis!
[Total: 2 Average: 3]
+ posts

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *