Jaką temperaturę w lodówce ustawić? Odpowiadamy!

Jaką temperaturę w lodówce ustawić? Odpowiadamy!

Właściwie zabezpieczenie produktów spożywczych, wymagających chłodzenia w bezpośredni sposób zależy od ustawienia lodówki, a konkretnie temperatury. Niestety, niewiele osób stosuje się do zasad i albo nadmiernie chłodzi, a wręcz podmraża produkty, albo – w myśl źle pojętej oszczędności – ustawia najwyższą z możliwych temperatur. Przymierzając się do zakupu nowego sprzętu AGD, Bosch jest jedną z tych firm, która dzięki wprowadzeniu innowacyjnych rozwiązań pozwala utrzymać odpowiednią temperaturę we wszystkich komorach i półkach.

Optymalna temperatura – a więc jaka?

Odpowiednia temperatura komorze lodówki powinna być utrzymana na poziomie 2 – 4 stopni Celsjusza. Jest to właściwa temperatura dla większości produktów spożywczych, która pomaga zachować ich świeżość, a w przypadku warzyw zapobiec szybkim procesom gnilnym.
Warto jednak zauważyć, że różne produkty potrzebują innych temperatur. Starsze modele lodówek nie przewidywały regulacji temperatury wewnątrz, a dodatkowo, każde otwarcie drzwi istotnie zaburzało osiągniętą temperaturę.

Nowe modele tj. lodówka Bosch KGN 33KL20 posiadają funkcję, która jest szczególnie ważna podczas wkładania do niej zakupów. Musimy pamiętać, że wracając ze sklepu do domu produkty stają się cieplejsze, a ich właściwa temperatura zdecydowanie odbiega od ideału. Funkcja superchłodzenia pozwala na chwilowe obniżenie temperatury wewnątrz komory na czas przed zrobieniem zakupów. Temperaturę można obniżyć o 2 stopnie Celsjusza, co jest wystarczające do zapewnienia produktom odpowiednich warunków przechowywania od momentu umieszczenia ich w lodówce. Jednocześnie jedzenie, które już znajduje się wewnątrz urządzenia nie jest narażone na podwyższenie temperatury spowodowane włożeniem cieplejszych towarów.

temperatura w lodówce

Jak utrzymać właściwe ustawienia lodówki?

Odpowiednie środowisko wewnątrz lodówki i zamrażarki jest gwarancją pewnego przechowywania produktów. Równomierne rozprowadzanie zimnego powietrza podnosi efekt chłodzenia i ma wpływ na trwałość, smak i jakość pożywienia. Nowoczesny system Multiairflow, w który została wyposażona lodówka Bosch KGN 33KL20 oraz lodówka KGN 39KLEB, dzięki wentylatorom zapewnia równomierne chłodzenie na wszystkich poziomach strefy lodówki i zamrażarki.

Duże zakupy? Nie ogrzewaj zamrażarki!

Czas letni to czas mrożenia – robimy mrożonki na zimę, które wymagają odpowiednich warunków przechowywania. Ponadto niejednokrotnie wracamy z zakupów z dużą ilością mięsa do zamrożenia czy innymi produktami przeznaczonymi na późniejszy czas. Wielkie zakłady stosują tzw. mrożenie szokowe, które zatrzymuje w produktach wszystkie wartości odżywcze, jednocześnie nie dopuszczając do pojawienia się szkodliwych bakterii. Pojawia się pytanie czy istnieje tak zaawansowany, domowy sprzęt AGD? Bosch, jako jedna z topowych marek dostarcza nam możliwości zamrażania w krótkim czasie nawet dużej ilości produktów. Przykładem jest lodówka Bosch KGN 39KLEB z funkcją supermrożenia. Dzięki niej nowe produkty zostaną szybko zamrożone, a pozostałe nie będą niepotrzebnie ogrzewane. Funkcja supermrożenia ustawia zamrażarkę na niższe temperatury, a po ich osiągnięciu wraca do standardowych ustawień – nie ma więc konieczności ręcznego sterowania, czy zagrożenia, że zamrażarka okaże się nieekonomiczna.

Temperatura odpowiednia dla wszystkich produktów

Nowoczesne lodówki Bosch pozwalają na ustawienie idealnych warunków przechowywania. Lodówka Bosch KGN 36KWEB została wyposażona w specjalną komorę VitaFresh, odpowiednią do przechowania warzyw i owoców, które z natury rzeczy potrzebują nie tylko innej temperatury, ale i odpowiedniego środowiska, by zachować swoją świeżość i walory smakowe.
Kupując sprzęt AGD Bosch zwróćmy uwagę na jego bogate parametry i funkcjonalność. Zawsze stosujmy ustawienia lodówki dotyczące temperatury zgodne z zaleceniami producenta i cieszmy się dłuższą świeżością produktów, które lubimy.

temperatura w lodówce Lodówka Bosch KGN 33KL20

Klasa efektywności energetycznej: A+
Roczne zużycie energii (kWh/rok): 290
Pojemność użytkowa chłodziarki (l): 192
Pojemność użytkowa zamrażarki (l): 94
Kolor: Inox
temperatura w lodówce
temperatura w lodówce Lodówka Bosch KGN 39KLEB

Klasa efektywności energetycznej: A++
Roczne zużycie energii (kWh/rok): 273
Pojemność użytkowa chłodziarki (l): 279
Pojemność użytkowa zamrażarki (l): 87
Kolor: Inox
temperatura w lodówce
temperatura w lodówce Lodówka Bosch KGN 36KWEB

Klasa efektywności energetycznej: A++
Roczne zużycie energii (kWh/rok): 260
Pojemność użytkowa chłodziarki (l): 237
Pojemność użytkowa zamrażarki (l): 87
Kolor: Biały
temperatura w lodówce
Kliknij, by ocenić ten wpis!
[Total: 1 Average: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *