Categories Sprzęt AGD

W zabudowie czy bez? Jakie AGD wybrać?

Bardzo trudno byłoby sobie wyobrazić kuchnię bez sprzętu AGD. Tak naprawdę, urządzenia elektryczne są jej integralną częścią. Część z nich służy do przechowywania, inne do podgrzewania czy przygotowywania żywności.

Obok mebli, stanowią one najważniejszy element każdego, kuchennego wyposażenia. Urządzenie kuchni nie jest łatwe. Należy zdecydować o kolorach ścian, płytkach, meblach oraz o sprzęcie gospodarstwa domowego. Aktualnie, każde urządzenie występuje w dwóch wersjach – wolnostojącej oraz przeznaczonej do zabudowy. Oba rozwiązania mają swoich zwolenników, a także mocniejsze i słabsze strony. Jaki więc sprzęt powinniśmy wybrać?

Dlaczego warto wybrać sprzęt wolnostojący?

Sprzęt wolnostojący w kuchni to klasyczne rozwiązanie, ponieważ dawniej, nie było możliwości zabudowania urządzeń AGD w meblach kuchennych. Obecnie, dzięki innowacyjnym rozwiązaniom, wszystkie urządzenia wolnostojące wyróżniają się atrakcyjnym wyglądem. Producenci rozpieszczają nas z każdej strony – dbają nie tylko o dodatkowe funkcje urządzeń, ale również o aspekty wizualne.

Dzisiejsze sprzęty i urządzenia AGD są tak naprawdę ozdobą każdej kuchni, ponieważ wyróżniają się nowoczesnym i oryginalnym designem. Bardzo ważne jest, aby stylistyka urządzeń pasowała do wystroju naszej kuchni. Powinny one tworzyć z meblami oraz wszystkimi dodatkami spójną całość.

Poszczególne urządzenia powinny być wykonane w podobnej stylistyce – starajmy się nie dopuścić do sytuacji, gdy mikrofalówka będzie z zupełnie innej bajki, niż piekarnik. Wolnostojące urządzenia w kuchni to ogromna wygoda. Ich montaż jest szybki i dość łatwy, dlatego nie powinien nikomu sprawić kłopotu. Jeśli coś się zepsuje, to mamy szybki dostęp do urządzenia – wystarczy je tylko wysunąć. Nie trzeba rozmontowywać całej zabudowy, tak jak to bywa w przypadku urządzeń pod zabudowę.

Okazuje się, że sprzęty wolnostojące są dużo tańsze, niż modele przeznaczone pod zabudowę. Szybki montaż, łatwy dostęp, dobra cena – to wszystko brzmi bardzo kusząco, jednak musimy liczyć się z tym, że wolnostojące urządzenia fundują nam także problematyczne czyszczenie. Mowa tutaj o licznych szczelinach i zakamarkach, które ciężko domyć.

kuchnia w zabudowie czy bez

Dlaczego warto wybrać sprzęt pod zabudowę?

Urządzenia przeznaczone pod zabudowę cieszą się coraz większą popularnością. Nowoczesne, minimalistyczne wnętrza są teraz bardzo modne, a zabudowane urządzenia pasują do nich wręcz idealnie.

Decydując się na sprzęt AGD do zabudowy, mamy tak naprawdę nieograniczone możliwości. Poszczególne urządzenia możemy umieścić w dowolnie wybranym przez nas miejscu. Piekarnik może być na wysokości naszego wzroku, a mikrofala nieco wyżej.

Kuchnia elektryczna Amica 58IES3.322HTaDQ(W) Kuchnia elektryczna Amica 58IES3.322HTaDQ(W)

Rodzaj Kuchnia z płytą indukcyjną
Kolor Biały
Rodzaj frontu Szklany
Wysokość (cm) 85
Szerokość (cm) 50
Głębokość (cm) 60
Kuchnia elektryczna Amica 58CE3.413HTaKDpQ(Xx) Kuchnia elektryczna Amica 58CE3.413HTaKDpQ(Xx)

Rodzaj Kuchnia z płytą ceramiczną
Kolor Inox
Rodzaj frontu Tradycyjny
Wysokość (cm) 85
Szerokość (cm) 50
Głębokość (cm) 60

Każde urządzenie możemy sprytnie ukryć. Brak szczelin pomiędzy szafkami i urządzeniami sprawia, że sprzątanie takiej kuchni jest wygodne i szybkie – bardzo łatwo utrzymać w niej porządek.

Montowanie sprzętów w szafkach kuchennych, ma również wady. Jeśli jakieś urządzenie się zepsuje, to konieczna będzie pomoc fachowca. Dostęp do takich sprzęt jest znacznie utrudniony, ponieważ trzeba najpierw rozkręcić meble, aby dostać się do urządzenia.

Kliknij, by ocenić ten wpis!
[Total: 1 Average: 5]
+ posts

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *